Přípravy vrcholí

Ačkoliv se může zdát, že se v komunitním centru Bažantnice nic neděje, opak je pravdou.

Během září a první poloviny října probíhalo dokončování stavebních prací. Vše se trochu zaseklo na tom, že venkovní vlhkost a chlad nedovolili potřebné vysychání prostoru. Opozdila se nám dodávka konvektorů i připojení elektřiny.

Začátky parkurového kroužku

Vova a naši malí cvičenci

Během těchto prvních dní jsme se začali scházet s Vovou na zahradě centra a skákali a cvičili jsme venku. Nejdříve nás bylo pět, postupně se počet dětí vyšplhal na osm. Počasí bylo většinu pondělků nádherné a teplé a tak jsem si to všichni náramně užili. Překážky jsme prozatím vytvořili z palet. Na tábor se těšíme na něco estetičtějšího. Některé z dětí již skoro sami dokážou metat přemety či salta. Některé naopak musí ještě hodně cvičit, nicméně radost z netradičního pohybu a vědomí, že dokážeme ledacos (Vova je toho báječným příkladem) nás všechny nabádá pokračovat dál. Někdy s námi zůstávají rodiče dětí, a když vidí nadšení potomků i oni se připojí k rozcvičce nebo zkusí některé skoky. 🙂 Jen do toho, staří jsme tak jak se cítíme a v každém věku je možné se něco nového naučit.

Co dalšího se ještě povedlo

V září jsme prezentovali naši činnost společně s Lesním dětském klubu HURÁ VEN na městských pivních slavnostech.
Také jsme pracovali na domlouvání podrobností a spuštění propagace odpoledních kroužků, které chceme od začátku listopadu pořádat. Zapracovali jsme na facebookové stránce centra, vytvořili události a rozvěsili po Hostivici nějaké letáčky, takže už jste nás mohli občas už i někde zahlédnout.

Jak to u nás vypadá nyní?

Stavební práce jsou dokončeny. Betony před týdnem konečně vyschly. Prostor začaly vytápět podlahové konvektory už jsou osazené i dveře s klikami a zámky a máme vymalováno 🙂 Prostor je také uklizený a připravený na vybavení nábytkem a dalšími potřebnostmi.

Teď už to bude snadné

Během následujících třech dní položíme koberec, přimontujeme světla a umístíme nábytek, který poprvé použijeme na Parkurovém příměšťáku s Vovou. Na tábor a následně na pondělní Parkurový kroužek také potřebujeme parkurové překážky a gymnastické žíněnky. Něco jsme pořídili něco nám půjčila Hostivická Sokolovna. Vše je domluvené a čekáme, že to dopadne tak jak jsme si představovali.

V pondělí se tedy těšíme na setkání již v centru které bude obyvatelné. Přijďte nakouknout 🙂